Niedziela, 23 lutego 2020
Paweł Małecki

Małecki: Anglicy przez 25 lat tłumaczyli Niemcom, że nie pójdą ramię w ramię z Teutonami budować IV Rzeszę

Opublikowano: 1 sierpnia 2017 10:17:25
Podziel się i skomentuj

Niemcy mają to do siebie, że raz na maksymalnie 50/70 lat muszą ściągnąć na Europę jakąś zarazę. Ich realne przewodnictwo w Unii Europejskiej jest książkowym przykładem ślepego zadufanego krótkowzrocznego działania antyeuropejskiego. Ja się pytam jak można było położyć taki ciekawy projekt jak EU?

Małecki: Anglicy przez 25 lat tłumaczyli Niemcom, że nie pójdą ramię w ramię z Teutonami budować IV Rzeszę

Ile lat trzeba im tłuc do głowy, że nie zrealizują pomysłu Fryderyka II oraz potem Bismarcka? Ile tysięcy ludzi musi tracić majątki zdrowie a w historii życie aby powstrzymać ich imperialne zapędy. Z drugiej strony jak Ci co się uważają za inteligentnych (bo są), zorganizowanych (bo są) mogą żyć w swej wielkiej megalomanii nieomylnych ludzi? Jak Ci co zawsze pouczali i pouczają znowu popełniają te same błędy? Znowu zamiast racjonalności i partnerstwa - indoktrynerstwo i utopijne ideologie.

Przez 25 lat Anglicy tłumaczyli im, że nie zgadzają się na federalistyczną Europę - jedyne na co się zgadzają to Europa wolnych narodów, państw narodowych. Tłumaczyli, że mimo frazesów nie pójdą ramię w ramię z Teutonami budować IV Rzeszę. A teraz mamy budzenie. Miłego weekendu Frau Merkel.

Paweł Małecki

Podziel się i skomentuj