Niedziela, 31 maja 2020

"Nie istnieje terroryzm chrześcijański, ani żydowski, ani islamski" Franciszek w formie. Ma też broń do walki z terroryzmem!

Opublikowano: 18 lutego 2017 14:22:20
Podziel się i skomentuj

Papież Franciszek postanowił przypomnieć wiernym o tym, jakie ma podejście do islamu i terroryzmu. W swoim orędziu Franciszek odniósł się do kwestii terroryzmu i poinformował ludzi, że są uzbrojeni w najgroźniejszą broń przeciwko terroryzmowi.

"Nie istnieje terroryzm chrześcijański, ani żydowski, ani islamski" Franciszek w formie. Ma też broń do walki z terroryzmem!

- Nie można uznać, że jakikolwiek naród jest narodem kryminalistów, przemytników narkotyków czy sprawców przemocy, tak samo nie można uznać żadnej religii za terrorystyczną. Nie istnieje terroryzm chrześcijański, ani żydowski, ani islamski - przekazał wiernym papież.

Franciszek stwierdził, że sprawcy przemocy i fundamentaliści znajdują się w każdym społeczeństwie, w każdym narodzie i każdej religii. I że stereotypy, nienawiść i ksenofobia są tym, co sprawia, że rosną oni w siłę.

Odpowiedzią na terroryzm ma być, zdaniem Franciszka, broń jaką jest... miłość. I chociaż nikt nie wątpi w to, że miłość jest niesamowitą wartością, to w starciu z uzbrojonym w karabin i bombę terrorystą, może nie wystarczyć. Oczywiście, jeśli chcemy przeżyć.

Słowa Franciszka po raz kolejny wywołały burzę i zostały skrytykowane przez przeciwników przyjmowania imigrantów z krajów muzułmańskich. Twierdzą oni, że papież w ten sposób usprawiedliwia islamistów. Trudno się dziwić - papież od dawna nawołuje do tego, aby przyjmować muzułmanów z krajów ogarniętych wojną. Zdaje się nie dostrzegać, albo świadomie bagatelizować zagrożenie, jakie to ze sobą niesie.

Podziel się i skomentuj