Niedziela, 31 maja 2020

Były ksiądz i ekspert Soboru Watykańskiego robi coming out! Związał się z byłą zakonnicą, ale wolał uprawiać seks z mężczyznami

Opublikowano: 21 lutego 2017 11:37:31
Podziel się i skomentuj

Takie historie nie zdarzają się chyba w nawet najbardziej wymyślnych scenariuszach filmowych. 93-letni Gregory Baum to były ksiądz katolicki oraz teolog. Był on ekspertem Soboru Watykańskiego II, propagującym ekumenizm i odpowiadającym za pierwsze szkice deklaracji "Nostra aetate" o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Można śmiało powiedzieć, że Baum miał niemały wpływ na kształt dzisiejszej polityki Kościoła. To on jako jeden z pierwszych zachęcał do tego, aby nie nawracać Żydów na chrześcijaństwo(warto w tym miejscu wspomnieć, że jego matka była Żydówką, a ojciec protestantem). Również jego publiczne wypowiedzi o seksualności nie były zgodne z nauką kościoła. Między innymi krytykował encyklikę Humanae vitae Pawła VI, nie zgadzając się z zakazem antykoncepcji.

Były ksiądz i ekspert Soboru Watykańskiego robi coming out! Związał się z byłą zakonnicą, ale wolał uprawiać seks z mężczyznami

Historia życia Bauma w zasadzie jest spójna z jego poglądami. Po wielu latach 93-letni były ksiądz postanowił wyznać, że jest homoseksualistą. Ukrywał ten fakt, aby być postrzeganym jako poważny teolog.

Gregory Baum przyznał, że jego pierwszy stosunek seksualny z mężczyzną miał miejsce w 1963 roku, czyli w trakcie trwania Soboru Watykańskiego II, w którym brał czynny udział. Baum miał wtedy 40 lat.

Teolog zrezygnował z kapłaństwa i ożenił się z rozwiedzioną byłą zakonnicą (sic!). Po jakimś czasie para wzięła rozwód. Jednak Baum twierdzi, że żonie nie przeszkadzał jego homoseksualizm i że wiedziała, że będąc z nią, utrzymywał stosunki seksualne z mężczyznami. Jak wynika z jego opowieści w 1986 roku poznał innego byłego księdza, w którym zakochał się ze wzajemnością.

Biorąc pod uwagę teologiczną działalność Bauma i jego publiczne wypowiedzi, nie powinno dziwić to kolejne, prywatne wyznanie. Przeraża natomiast, że taki człowiek miał istotny wpływ na kierunek, w jakim poszedł Kościół Katolicki.

Źródło: Life Site News
Podziel się i skomentuj