Wtorek, 2 marca 2021

Szokujące informacje! Alianci wiedzieli o holocauście na długo przed końcem wojny!

Opublikowano: 24 kwietnia 2017 19:45:00
Podziel się i skomentuj

Przez lata istniało przeświadczenie wśród historyków oraz amatorów historii, że alianci dowiedzieli się o zbrodni holocaustu dopiero w 1945 roku, gdy wojska sowieckie wkroczyły na tereny okupowanej Polski. Tymczasem z odtajnionych po 70 latach dokumentów ONZ wynika, że alianci wiedzieli o holokauście mającym miejsce na ziemiach Polski na długo przed końcem wojny.

Szokujące informacje! Alianci wiedzieli o holocauście na długo przed końcem wojny!

Materiałom, które upubliczniło ONZ, przyjrzało się kilku historyków m.in. Dan Plesch. W swojej najnowszej książce "Prawa człowieka po Hitlerze" ujawnił najważniejsze fakty. W rozmowie z "The Independent" powiedział, że Amerykanie oraz Rosjanie mieli pełną wiedzę na temat tego, co działo się w niemieckich obozach koncentracyjnych i zagłady na terenie Polski.

Wiadomo także, że informacjami na ten temat dysponował rząd brytyjski. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Anthony Eden w grudniu 1942 roku, pół roku po konferencji w Wannsee, powiedział członkom brytyjskiego parlamentu, że Hitler rozpoczął eksterminację narodu żydowskiego.

O masakrze na Żydach wiedział także minister Viscount Cranborn, który wiosną 1943 roku miał powiedzieć, że Wielka Brytania nie może traktować Żydów w specjalny sposób oraz że już obecnie na terenie Zjednoczonego Królestwa znajduje się zbyt wielka liczba uchodźców, by przyjąć jeszcze dodatkowo tysiące uciekających z kontynentu europejskiego Żydów.

Informacje na ten temat to dość istotny przełom, ponieważ wcześniej przyjęło się w historii, że alianci nie wiedzieli o holocauście w ogóle. Choć raport na temat odbywającej się masakry ludności żydowskiej przygotował i wysłał Jan Karski zarówno dla rządu brytyjskiego, jak i dla samego prezydenta USA Roosevelta, członkowie koalicji antyhitlerowskiej nie byli w stanie uwierzyć w to, co miało się dziać na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Już teraz wiemy, że była to jedynie fałszywość, ponieważ na długo przed raportem Karskiego rządy państw aliantów wiedziały o holocauście.

Podziel się i skomentuj