Czwartek, 28 maja 2020

Abp. Jędraszewski: Polska musi być budowana na zasadach: prawdy, sprawiedliwości i moralności [WIDEO]

Opublikowano: 16 maja 2017 07:55:00
Podziel się i skomentuj

- Silna i wolna Polska, ciesząca się szacunkiem ze strony innych państw europejskich niezmiennie musi być budowana na tych samych zasadach: prawdy, sprawiedliwości i moralności - mówił w niedzielę w swojej homilii w czasie uroczystości ku czci św. Stanisława w Krakowie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Abp. Jędraszewski: Polska musi być budowana na zasadach: prawdy, sprawiedliwości i moralności [WIDEO]

- Gleba ludzkiej wolności ma w sobie dramatyczną moc, że może i jest w stanie odrzucić i nie przyjąć imienia Chrystusa. Ta ciemna moc sprawiła, że Jezus został przez swój naród zdradzony i ukrzyżowany. W Jego losie odrzucenia i skazania na śmierć uczestniczyli chrześcijanie pierwszych wieków i dziś, w różnych miejscach współczesnego świata. Gleba ludzkiej wolności może jednak otworzyć się na imię Chrystusa, dostrzegając w Nim niezwykłą szansę wzbogacenia i dopełnienia - dodał arcybiskup.

- To jest wzór dla kolejnych pokoleń Polaków: nieustraszenie stawać przeciwko tyranii, nawet własnego państwa. Posiekane ciało męczennika stanie się symbolem podziału Polski i nadziei na jej zrośnięcie - mówił o patronie Polski.

Podziel się i skomentuj