Czwartek, 28 maja 2020

Abp. Jędraszewski: Prawda ciągle jest, jak pisał św. Paweł, zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan [WIDEO]

Opublikowano: 22 maja 2017 04:00:05
Podziel się i skomentuj

- Chrześcijaństwo stało się fundamentem tego, co później nazwano europejskim domem. Naukę Chrystusa po raz pierwszy do Europy zaniósł św. Paweł, gdy przybył z prawdą o Jezusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym. A ta prawda ciągle jest, jak pisał św. Paweł, zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan, ale dla nas, którzy uwierzyliśmy, jest mocą i mądrością Bożą - mówił w swojej homilii przy okazji odsłonięcia w Morawicy (woj. małopolskie) pomników kard. Stefana Wyszyńskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

Abp. Jędraszewski: Prawda ciągle jest, jak pisał św. Paweł, zgorszeniem dla Żydów i głupstwem dla pogan [WIDEO]

- Polska przetrwała dzięki wierze w Matkę Bożą. Zwyciężyliśmy dzięki powrotowi do Chrystusa i Jego Ewangelii. Przetrwaliśmy dzięki polskim rodzinom i dzięki prawdzie, która w tych polskich rodzinach była przekazywana z ojca na syna czy matki na córkę. My, Polacy, przetrwaliśmy wiele dekad propagandy, zakłamania i sączącej się nienawiści właśnie dlatego, że w rodzinach trwała troska o zachowanie tożsamości narodowej. Na przekór wszelkim kłamstwom w polskich domach zachowano tożsamość naszego narodu - kontynuował ks. arcybiskup.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Biuro Detektywistyczne Lampart złożyło raport w prokuraturze i CBŚ
Za pomocą pozyskanych w wyniku naszego postępowania informacji i materiałów wskazaliśmy precyzyjnie:
1. 72 osoby powiązane bezpośrednio i/lub pośrednio z uczestnictwem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz śmiercią Magdaleny
Więcej...

Płk Wroński: Cała akcja Rutkowskiego służyła nakierowaniu śledztwa na jeden tor
Dziś pan R. kończy sprawę, „bo to samobójstwo”. Poradziłem mu, by sprawdził w słowniku, co to jest samobójstwo. Odniosłem wrażenie, że cała akcja R. służyła nakierowaniu śledztwa na jeden tor i zaczynam odczuwać, że gdzie pojawia się R. to po to, by się dowiedzieć, czego mają bać się sprawcy
Czytaj dalej

Arabski uczony: Bicie żony w islamie jest terapią dla kobiet cierpiących na masochizm
Mój przyjaciel psychiatra powiedział mi kiedyś, że czasami ludzie przychodzą do niego z problemami małżeńskimi, w których kobieta cierpi na tę chorobę. Doradzał on mężowi, by bił ją w pewien sposób, a problem zostanie rozwiązany. Koran zajmuje się takimi problemami.
Więcej...

Szwecja: Emerytce grożą 4 lata więzienia za napisanie na Facebooku, iż imigranci podpalają samochody
- Mamy w Szwecji wolność słowa. Oznacza to, że ludzie mają prawo mieć odrażające opinie - powiedział minister sprawiedliwości Morgan Johansson. - Ale zawsze istnieją granice ... Na przykład, jeśli chodzi o mowę o nienawiści.
Więcej...

Podziel się i skomentuj