Wtorek, 2 marca 2021

Siemaszko: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945 [WIDEO]

Opublikowano: 17 lipca 2017 05:13:53
Podziel się i skomentuj

13 lipca w Skierniewicach odbyło się pierwsze spotkanie otwarte zorganizowane przez skierniewicki oddział Klubu imienia Romana Dmowskiego. Prelekcję nt. ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej wygłosiła Ewa Siemaszko, współautorka monografii "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945".

Siemaszko: Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945 [WIDEO]

Siemaszko w swoim wystąpieniu przedstawiła genezę i przebieg ludobójstwa dokonanego przez Ukraińską Powstańczą Armię i miejscową ludność ukraińską. Mowiła też o trudnościach w dokładnym zbadaniu historii ludobójstwa.

- Od roku mamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa, i to mimo wielkich nacisków ze strony ukraińskiej. (...) Jest jeszcze wiele do zrobienia lokalnie, ale stopniowo oddamy to co należy ofiarom. - powiedziała Siemaszko.

Poniżej nagranie wykładu:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Robił interesy z handlarzami narkotyków. Dziś jest autorytetem "Wyborczej" Okazało się, że w przeszłości jeden z autorytetów "Gazety Wyborczej" do spraw prawa – dr Jerzy Zajadło... robił interesy z handlarzami narkotyków!
Więcej...

Już od ponad roku słowaccy narodowcy patrolują pociągi na obszarach zamieszkanych przez mniejszość cygańską [WIDEO]We wschodniej Słowacji, która jest stale nękana przez niebezpieczny element aspołeczny (tak zwykle określa się liczną tu mniejszość cygańską - przyp. red.) działamy już od roku. Na trasie Poprad - Stara Lubovna udało się nam osiągnąć niesamowite efekty
Więcej...

Podziel się i skomentuj