Niedziela, 23 lutego 2020

Walka buldogów nad dywanem

Opublikowano: 26 lipca 2017 20:29:17
Podziel się i skomentuj

W efekcie kryzysu prezydenckiego spowodowanego wetem ustaw reformujących sądownictwo emocje buzują. W ich wyniku wojna korytarzowa wyszła na światło dzienne.

Walka buldogów nad dywanem
Patryk Jaki

Buldogi które do tej pory gryzły się pod dywanem wylazły z pod dywanu i ganiają się po korytarzach różnych gmachów. Telewizje, które kłamią całą dobę, oraz polskojęzyczne gazety i portale promujące niemiecki interes narodowy mają ubaw.

Walka młodych samców jest bardzo widowiskowa. Rzecznik prezydenta (lat 39) oraz wiceminister sprawiedliwości (lat 32) gryzą, się za pośrednictwem mediów.
Patryk Jaki na TT napisał, że gdy po 1989 roku reformowano sądownictwo to „zawsze ktoś wymiękał” co było oceną weta. W odpowiedzi Krzysztof Łapiński udzielił wywiadu „Do Rzeczy” gdzie powiedział, że wiceminister nie jest partnerem do rozmowy dla Prezydenta, bo dostał mniej głosów w wyborach parlamentarnych (29 923 głosy) niż Prezydent w prezydenckich (8 630 627). W obronie kolegi partyjnego stanął szef „Solidarnej Polski” Zbigniew Ziobro, który powiedział, że jego partia jest lojalnym członkiem rządu, który ma poparcie milionów Polaków (5 711 687) a słowa rzecznika są niestosowne. Prezydent milczy ale chyba będzie musiał zdymisjonować swojego rzecznika, który będzie pierwszą ofiarą personalną kryzysu prezydenckiego spowodowanego wetem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Mieszkańcy francuskiej wioski wznoszą mur, by zablokować wejście do ośrodka dla uchodźcówMieszkańcy francuskiej wsi Séméac położonej niedaleko Tarbes w regionie Midi-Pireneje uznali, że czas wziąć sprawy we własne ręce i postawić się władzom, które chcą zalać ich imigrantami.
Więcej...

Kreml nie odpuszcza Warszawie. Jest żądanie, by Putin wprowadził sankcję na Polskę za dekomunizację!Mamy starą śpiewkę - bajki o "wyzwalaniu Polski", o "niewdzięczności Polaków" i "próbie pisania historii na nowo".
Więcej...

Podziel się i skomentuj