Niedziela, 23 lutego 2020

Donald Tusk, Słońce Peru Król Bajeru.

Opublikowano: 27 lipca 2017 12:47:00
Podziel się i skomentuj

Były premier Donald Tusk znowu jest prześladowany przez reżim, tym razem dostał wezwanie do prokuratury. Jak zdradził jego pełnomocnik mecenas Roman Giertych przewodniczący Rady Europejskiej ma się stawić przed obliczem siepaczy od Zbigniewa Ziobro.

Donald Tusk, Słońce Peru Król Bajeru.

Poprzednim razem gdy miał się stawić było zorganizowane widowisko medialne stylizowane na przyjazd Paderewskiego do Poznania. Przyjazd pociągiem i spontaniczny tłum odprowadzający premiera do prokuratury, tłum oczekujący pod oknem na znak umiłowanego byłego przywódcy.

Cesarz Europy był łaskawy, pomachał do zwolenników przez okno, prawie jak papież na placu świętego Piotra. Brakowało tylko błogosławieństw.

Widowisko było skuteczne bo miało stanowić zasłonę dymną. Zasłona miała na celu odwrócić uwagę od tematu przesłuchania a temat przesłuchania był ciekawy.
Prokuratura prowadzi śledztw w sprawie udzielania przez premiera zgody rosyjskim służbom specjalnym słynnej FSB (następczyni KGB, tak tej samej z której wywodzi się Putin) zgody na współpracę z naszymi służbami cywilnymi i wymiany danych.

3 sierpnia przesłuchanie będzie dotyczyło spraw Smoleńskich, ciekawe jakie tym razem będziemy mieli widowisko medialne.

Podziel się i skomentuj