Niedziela, 23 lutego 2020

Polityka informacyjna rządu.

Opublikowano: 31 lipca 2017 17:05:22
Podziel się i skomentuj

Władze mają obowiązek informować obywatela o swoich działaniach. Jest to praktyka stosowana zarówno dziś jaki i wiele lat temu. Obecny rząd wygrał wybory między innymi dlatego, że prowadził aktywną politykę informacyjną. Po utworzeniu rządu jeszcze przez pewien czas siłą rozpędu była taka polityka prowadzona, następnie wszystko siadło i obecnie nie ma czegoś takiego.

Polityka informacyjna rządu.
TT prezydenta Andrzeja Dudy

Pojedyncze ministerstwa mają przekaz dla społeczeństwa na czele tu jest Ministerstwo Rodziny oraz Ministerstwo Sprawiedliwości (np. relacje z Komisji Weryfikacyjnej) ale reszta rządu śpi. Nie jest lepiej jeśli chodzi o ośrodek prezydencki gdzie w czasie 2 letniego sprawowania funkcji prezydenta Andrzej Duda ma trzeciego rzecznika, który w dodatku nie jest profesjonalny i zwłaszcza ostatnio bardziej powoduje napięcia i kryzysy niż załagadza spory czy kreuje „narracje”.
Tydzień po wecie w sprawie reformy sądownictwa mieliśmy trochę pyskówek między ministrami oraz zdjęcia prezydenta z ogniska w towarzystwie harcerzy.
A dziś pan prezydent zamieścił TTa okolicznościowego o Powstaniu Warszawskim cytując portal Wp.pl
Jest możliwe, że ocena nie jest sprawiedliwa, ale dlaczego pan prezydent zamieszcza informacje ze źródła, które za całą pewnością nie jest życzliwe PL oraz niejednokrotnie niesprawiedliwie atakowało władze w PL nie umiemy zrozumieć.

Jeśli władze w PL nie wezmą się za sumienną prace w sprawie polityki informacyjnej to czeka nas powrót Donalda Tuska oraz jego wspaniałej ekipy do władzy.

Źródło: TT Andrzeja Dudy
Podziel się i skomentuj