Niedziela, 23 lutego 2020

Dr Patey: Sejm likwiduje Międzynarodowe Staże Parlamentarne

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 16:03:49
Podziel się i skomentuj

Niewiele było w Polsce inicjatyw doceniających w polityce zagranicznej tzw. miękką siłę i planowanych w długim horyzoncie czasowym. Jedną z nich były Międzynarodowe Staże Parlamentarne odbywające się od prawie dwudziestu lat dla młodych ludzi przyjeżdżających głównie z krajów dawnego ZSRS.

Dr Patey: Sejm likwiduje Międzynarodowe Staże Parlamentarne

Staże dawały możliwość zaprezentowania polskiej wizji polityki zagranicznej jak też przekazać młodym ludziom wiedzę o Polsce o polskiej wrażliwości na sprawy historyczne społeczne i problematykę gospodarczą. Pamiętamy amerykański program stypendialny International Visitor Leadership Program, który sprzyjał tworzeniu pro-amerykańskich elit w krajach dawnego bloku Wschodniego. Być może program wizyt nie był optymalny, ale zamiast wylewać dziecko z kąpielą lepiej było dopracować tę inicjatywę niż zamykać cały projekt. Miejmy nadzieję, że Sejm zweryfikuje swoją decyzję i ogłosi kontynuację tej ważnej inicjatywy.

dr Mariusz Patey - dyrektor Instytutu im. Romana Rybarskiego

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Hordy imigrantów atakują włoskich żołnierzy w centrum Neapolu: "Jesteśmy w środku wojny domowej" [WIDEO]
Film pokazuje zbrojnych żołnierzy próbujących aresztować czarnoskórego mężczyznę. W obronie powalonego na ziemie imigranta stają inni
Więcej...

Ukraina: Aktywista neobanderowskiej partii "Swoboda" został pobity na śmierć!
Nieznani sprawcy napadli na „swobodowca” i zadali mu ciężkie rany. Doznał on poważnych obrażeń głowy oraz licznych złamań. Nieprzytomnego porzucono go na poboczu..
Więcej...

Uciekałam z domu, a rodzice często powtarzali „co z ciebie wyrośnie?” – mówi pani Maria Mirecka – Loryś
Najstarsza nacjonalistka w Polsce
Więcej...

Podziel się i skomentuj