Niedziela, 31 maja 2020

Bp Tyrawa: W wojnie polsko-bolszewickiej zmierzył się świat chrześcijański ze światem masońskim [WIDEO]

Opublikowano: 16 sierpnia 2017 06:44:47
Podziel się i skomentuj

Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy rozpoczęła uroczysta wojskowa Msza Święta, w trakcie której kazanie wygłosił biskup Jan Tyrawa. W dniu 15 sierpnia przypada bowiem w Kościele wspomnienie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Bp Tyrawa: W wojnie polsko-bolszewickiej zmierzył się świat chrześcijański ze światem masońskim [WIDEO]
Czerwonoarmista bije polskiego pana - bolszewicki plakat propagandowy

Biskup Jan Tyrawa w swojej homilii w sposób szczególny nawiązał do przypadającego w tym roku jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Mówiąc dość szeroko o znaczeniu Jasnej Góry dla Polaków, wspomniał, iż w roku 1917 w Europie miały miejsce również inne wydarzenia.

- Trzeba dostrzec inne wydarzenie w skali Europy, o którym się prawie nie wspomina, a które waży na jej losach do dzisiejszego dnia: powstanie masonerii. I cokolwiek i jakkolwiek mówilibyśmy na jej temat, nie potrzeba wielkiego wysiłku intelektualnego, aby prześledzić skutki jej oddziaływania. Dobrą okazją ku temu jest 100-na rocznica Objawień w Fatimie. Właśnie przy tej okazji mieliśmy możliwość zapoznać się z historią Portugalii, a bliżej z historią okrutnego prześladowania Kościoła w Portugalii, za którym stoją konkretne postacie ówczesnych władz państwowych. Miarą tego prześladowania niech będzie areszt Dzieci w sierpniu przed kolejną zapowiedzią Ukazania się „Naszej Drogiej Pani”, aby temu Ukazaniu przeszkodzić. Łucja musiała wyjechać do Hiszpanii, aby wstąpić do Zgromadzenia Zakonnego, gdyż w Portugalii było to już niemożliwe. Ta działalność masonerii miała szeroki zasięg, wystarczy wspomnieć, że kiedy Papież Jan Paweł II przybył do Meksyku, musiał płacić karę za pojawienie się w przestrzeni publicznej w sutannie, ówczesny rząd meksykański duchownym tego zabraniał.

Następnie biskup bydgoski zauważył, że w nurcie masońskim narodziła się myśl marksistowsko-komunistyczna.

- Postulowała w „Manifeście komunistycznym” zlikwidowanie terrorem kapitalistów i całą klasę średnią tak, aby jedynie proletariat mógł dojść do głosu. Dla niego przygotowano szczególną broszurę (mąż córki Marksa: Paul Lafargue) pt. „Prawo do lenistwa”, napisaną w celu wywołania rewolucji, gdzie w motcie napisano: „Pozwólcie nam być leniwymi we wszystkim, z wyjątkiem w kochaniu i w piciu, z wyjątkiem w byciu leniwymi”. To wchodzące w tym czasie w życie maszyny, elektryczność miały produkować wszystko, a państwo rozdzielać. Czym miał zajmować się człowiek, co miało zostać dla niego? W tym miejscu pojawia się Wilhelm Reich ze swoją teorią seksu jako jedynej przyjemności dla człowieka.

Starcie Europy chrześcijańskiej z masońską

Według biskupa Jana Tyrawy teatrem starcia Europy z Jasnogórskiego Szczytu oraz tej marksistowsko-komunistycznej, była właśnie wojna polsko-bolszewicka.

- Właśnie ta wojną była wojną nowego typu, nie była to wojna pomiędzy dwoma państwami o terytorium, zależność taką czy inną. Była to wojna właśnie pomiędzy dwoma światami, które zrodziły się jeden z Koronacji i z całej tradycji ją poprzedzającej, drugi z masonerii i idei marksistowskich. W tym czasie komunizm był już widziany jako twór ponadnarodowy, ponadpaństwowy, który ma mieć zasięg kontynentalny, a nawet światowy, który wciela ideę budowy nowego człowieka i nowego społeczeństwa. W imię tej idei środowiska masońskie na Zachodzie w okresie wojny polsko-sowieckiej bojkotowały dostawy broni do Polski, aby ją w tym czasie wesprzeć. Trudno przewidzieć, co byłoby w przypadku zwycięstwa Rosji, prawdopodobnie Europa przeżywałaby to, co później doświadczyła m.in. Kambodża za czasów Pol Pota, jako eksperymentu budowania nowego człowieka i nowego społeczeństwa. To właśnie zwycięstwo w wojnie polsko-sowieckiej stało się fundamentem dzisiejszego Święta Wojska Polskiego. Takie historyczne zdarzenie, które trwa, jest wspominane, inspiruje, do niego się odwołujemy, określane jest w pewnym dyskursie mitem: mitem założycielskim. I to słowo „mit” nie ma nic wspólnego z bajką, albo czymś podobnym. Nadaje natomiast temu historycznemu zdarzeniu szczególną wartość, staje się symbolem.

- Czy jednak podział ten dokonał się dopiero teraz, czy jedynie się ujawnił i jest konsekwencją tej historii, którą krótko starałem się nakreślić? Sądzę, że dobrą odpowiedzią na to pytanie jest treść homilii kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wygłoszonej trzy dni temu w departamencie Wandei, przypominającą rzeź chłopów dokonaną przez Rewolucję Francuską. Kardynał pytał: „A dziś któż powstanie, by [walczyć] dla Boga? Któż ośmieli się zmierzyć ze współczesnymi prześladowcami Kościoła? Któż się odważy, nie mając innej broni jak różaniec i Najświętsze Serce, przeciwstawić się współczesnym kolumnom śmierci, którymi są relatywizm, obojętność i pogarda dla Boga? Któż powie, że jedyną wolnością, za którą warto umierać, jest wolność wiary?” I stwierdzał: „Kiedy chodzi o Boga, nie może być żadnego kompromisu. Część Boga nie podlega dyskusji! I trzeba tu zacząć od naszego osobistego życia, od modlitwy i adoracji. Nadszedł, bracia, czas, by sprzeciwić się praktycznemu ateizmowi, który tłumi w nas życie. Módlmy się w rodzinach, dajmy Bogu pierwsze miejsce! Rodzina rozmodlona jest rodziną żywą! Umiejmy stawiać czoło nienawiści bez urazy, bez animozji. Bądźmy armią Serca Jezusa i tak jak On chciejmy być pełni łagodności!” Pamięć o tamtych wydarzeniach chce nam pokazać jak „Wandejczycy nauczyli nas stawiać opór wszystkim rewolucjom. Pokazali, że w obliczu piekielnych kolumn, nazistowskich obozów zagłady, komunistycznych gułagów czy islamskiego barbarzyństwa istnieje tylko jedna odpowiedź. Jest nią dar z siebie”. - mówił w kazaniu bp. Tyrawa.

Ł.R

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Wysok: Od 2003 r. nad umysłem Mariana pracuje pastor Chojecki [WIDEO]
- Jego wiedza jest "komiksowa", tzn. on szybko łapie jakiś problem, ale płytko. Nie pogłębia go. Nie był zainteresowany czytaniem książek, ani zrobieniem matury. Chętnie za to słuchał muzyki, czytał artykuły, broszurki. Coś z tego wyłapywał, coś zasłyszał, miksował sobie w głowie, ale to nie było uporządkowane. Marian ma chaos w głowie, jego poglądy są bardzo chaotyczne - mówi Grzegorz Wysok
Więcej...

Jurek: PiS nie chce Polski wyprowadzić z UE. Kaczyński jest jednym z konstruktorów tej Unii w obecnym kształcie [WIDEO]
Przecież on był orędownikiem traktatu lizbońskiego. To był przedmiot naszego sporu, dlatego że ja byłem zdecydowanie przeciwny – przypominał Jurek. - Uważam, że za ten traktat płacimy po dziś dzień i to również materialnie.
Więcej...

Maspex w tarapatach! Po Tigerze szykuje się bojkot konsumencki Tymbarku. Za... współpracę z "Gazetą Wyborczą"
Dlaczego? Ano dlatego, że przy zakupie "Gazety Wyborczej" napój tej firmy można kupić po promocyjnej cenie. Dla internautów to jasny sygnał, że Maspex zbratał się z wrogiem z Czerskiej.
Więcej...

Źródło: portalkujawski.pl
Podziel się i skomentuj