Niedziela, 23 lutego 2020

Religa: Dzień 26 sierpnia 2017 roku tworzy historię Polski

Opublikowano: 27 sierpnia 2017 01:00:34
Podziel się i skomentuj

W sobotę przypadało wspomnienie Matki Boskiej Częstochowskiej, ten wizerunek matki Chrystusa utożsamiany jest za królową Polski, co nawiązuje bezpośrednio do ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, gdy przyszłość naszej Ojczyzny był zagrożony. Wczoraj w obecności najważniejszy osób w państwie: Prezydenta RP, Premier RP oraz Marszałka Sejmu te śluby zostały odnowione.

Religa: Dzień 26 sierpnia 2017 roku tworzy historię Polski

- To wielki zaszczyt mieć za matkę Królową, samą Królową aniołów i świętych, która chwalebnie króluje w niebie. Niemniej jednak, jest jeszcze większą radością fakt, że Królowa jest matką i że ma się Królową za matkę, że kocha się jak matkę Tę, którą nazywacie „Panią”! Święty bowiem Wizerunek ukazuje, że Maryja nie jest jakąś odległą królową, która siedzi na tronie, lecz że jest matką, która obejmuje Syna, a wraz z Nim nas wszystkich, swoje dzieci. Jest to prawdziwa Matka ze zranionym obliczem, matka, która cierpi, gdyż naprawdę bierze sobie do serca problemy naszego życia – napisał w specjalnym przesłaniu papież Franciszek.

Dokonana w 1717 roku koronacja wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze była pierwszą poza Watykanem. Dokonano jej za zgodą papieża Klemensa XI, który ofiarował również drogocenne korony. O tym, że 300-lecie tamtej koronacji jest ważnym wydarzeniem w Polsce niech świadczy ustanowienie tej okoliczności za jedno z wydarzeń wiodących w roku 2017 przez polski parlament. Śluby we Lwowie, w trakcie których Matka Boża została nazwana królową Polski król Jan Kazimierz złożył 1 kwietnia 1656, gdy Polska przegrywała wojnę ze Szwecją. W wydarzeniach z lipca 1717 roku, gdy w uroczystej koronacji wzięło udział około 200 tys. Polaków, można odnaleźć przede wszystkim element wdzięczności za uratowaną wówczas Ojczyznę.

Biskup Jan Tyrawa podczas celebrowania Mszy Świętej z okazji Święta Wojska Polskiego zauważył, że Polacy oddali się Matce Bożej, w tym samym czasie we Francji rozpoczynała się rewolucja, która dała początki zbrodniczym ideologiom jak komunizm. Stąd też w Cudzie nad Wisłą, którego rocznicę obchodziliśmy zaledwie kilka dni temu, zauważył starcie pomiędzy narodem oddanym Maryi, a zbrodniczą ideologią bolszewicką, która mogła wówczas zniszczyć chrześcijaństwo, mającą swoje początki właśnie w rewolucji francuskiej.

Czy wczorajsze odnowienie ślubów na Jasnej Górze również wpłynie na losy Europy jak przebieg wojny polsko-bolszewickiej? Przyjdzie to ocenić dopiero przyszłym pokoleniom.

Łukasz Religa

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy. Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Butny Niemiec awanturował się i znieważał funkcjonariusza polskiej Straży Granicznej
Wobec krewkiego podróżnego zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Cudzoziemiec został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji z KP w Radymnie.
Więcej...

IPN prowadzi postępowanie karne w sprawie fałszywych zeznań Lecha Wałęsy
Nowe postępowanie wiąże się z wypowiedziami Lecha Wałęsy, który m.in. w śledztwie IPN dotyczącym ewentualnego fałszowania dokumentów przez SB zeznał, że nie są one autentyczne. Podczas okazywania Wałęsie dokumentów TW „Bolka” – jak przypomina IPN – były prezydent twierdził, że nie zostały one przez niego napisane (chodzi np. o doniesienia agenturalne) ani podpisane.
Więcej...

ZUS wyplaci emerytury Ukraińcom za czas pracy na Ukrainie!
To oni staną się największymi beneficjentami tej umowy, a jej znaczenie dla polskiego systemu emerytalno-rentowego jest ogromne
Więcej...

Źródło: portalkujawski.pl
Podziel się i skomentuj