Niedziela, 23 lutego 2020
Robert Winnicki

Winnicki: „Militaryzacja narodu” to przede wszystkim imperatyw kulturowy

Opublikowano: 30 sierpnia 2017 05:02:47
Podziel się i skomentuj

‪Gdy kilka lat temu w Ruchu Narodowym rzuciliśmy hasło "militaryzacji narodu" chodziło nam i chodzi nie tylko o siłę Polski w ujęciu potęgi zbrojnej. "Militaryzacja narodu" to przede wszystkim imperatyw kulturowy.

Winnicki: „Militaryzacja narodu” to przede wszystkim imperatyw kulturowy

Dobra organizacja, sprawność, hierarchia, dyscyplina, przezwyciężenie konsumpcjonizmu, egoizmu jednostki, etos heroiczny, poświęcenia dla wspólnoty i współdziałania - te wszystkie wartości obecne w porządnym wojsku są również fundamentem sukcesów na każdym innym polu.

Gospodarka, nauka, szkoły, życie rodzinne, religijne - gdzie nie spojrzymy tam potrzeba ludzi tak ukształtowanych i w ten sposób działających. Gdzie nie spojrzymy takich ludzi brakuje - dominują rozdyskutowane ciamajdy, roszczeniowi egoiści, obrośli tłuszczem wygody ignoranci i lenie.
Tymczasem narody odnoszące sukcesy na przestrzeni historii, zwłaszcza te, które nie dysponowały wielkimi zasobami - to zazwyczaj narody kultury"militarnej".

Dlatego tak bardzo aktualne jest dziś hasło by "mundurować dusze", by "mundurować" swoją osobistą i zbiorową psychikę. Nic bardziej oczywistego i nic bardziej trudnego zarazem w świecie, w którym każdy medialny idiota bredzi o "samorealizacji, swobodzie, tolerancji, potrzebie ekspresji" itd.
Mundurować swoją duszę, militaryzować naród pod każdym względem - oto jeden z fundamentów programu silnej Polski w XXI wieku!

poseł Robert Winnicki - prezes Ruchu Narodowego

--- --- ---
Wspieraj Dziennik Narodowy. Dziennik Narodowy istnieje już ponad rok i w tym czasie udało nam się już na stałe zadomowić na medialnej scenie. Teraz czas na dalszy rozwój. Przy wsparciu stowarzyszenia Ruch Wolności chcemy zebrać pieniądze i zainwestować je w budowę naszego kanału YouTube, co wiąże się z zakupem odpowiedniego sprzętu do kręcenia materiałów filmowych i ich montażu. Potrzebujemy również lepszego sprzętu komputerowego dla naszych dziennikarzy. I to jest teraz podstawowy cel naszej zbiórki.
Nazwa: Ruch Wolności
Nr konta: 02 1020 1013 0000 0702 0359 8026
Wpłata tytułem: Wspieram Dziennik Narodowy

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Fedorowicz: I ty zostaniesz prawdziwym Europejczykiem!
Pomyśl, że idziesz z żoną na nocny spacer po plaży w Jastarni i zostajesz napadnięty, pobity przez 4 islamistów, a twoja żona wielokrotnie, zbiorowo zgwałcona.
Więcej...

Wielka Brytania: Bezduszni urzędnicy oddali białe chrześcijańskie dziecko do muzułmańskiej rodziny zastępczej
Pięciolatka błagała urzędników przeprowadzających kontrolę, aby zabrali ją stamtąd
Więcej...

Kalinowski: Obywatele RP to bojówka totalnej opozycji, od 27-lat indoktrynowani przez m.in. "Wyborczą" [WIDEO]
Ci ludzie wierzą, że walczą dzisiaj o demokrację. Żyją w jakimś matrixie, jakimś alternatywnym świecie.
Więcej...

Podziel się i skomentuj