Niedziela, 23 lutego 2020

Sumliński: Dwaj przyjaciele Bronisław Komorowski i kard. Kazimierz Nycz [WIDEO]

Opublikowano: 6 października 2017 13:50:23
Podziel się i skomentuj

W najnowszym odcinku "Nigdy się nie poddawaj" - pierwsza z oficjalnych, wideo-zapowiedzi książki "Ksiądz"! Jej premiera - już 19 października tego roku!

Sumliński: Dwaj przyjaciele Bronisław Komorowski i kard. Kazimierz Nycz [WIDEO]

Na podstawie życiorysu warszawskiego księdza - Stanisława Małkowskiego, przyjaciela bł.ks. Jerzego Popiełuszki, o świecie, w którym ludzie na szczytach władzy zapomnieli, że otrzymali ją, by chronić, a nie niszczyć... Zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń odkrywających odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi, odsłaniających szereg tajemnic III RP.

Toronto - zaledwie kilka lat temu. Cykl spotkań z kanadyjską Polonią, na których obecny jest również ks. Małkowski. Pod kościołem pod wezwaniem św. Stanisława Kostki podchodzi gospodarz miejsca - polonijny ksiądz. Nazywając ks. Stanisława bohaterem, zaprasza na wspaniałą kolację, a następnie - prosi przyjaciela ks. Popiełuszki o odprawienie Mszy Św., w której udział wziąć mieli polscy kombatanci z USA i Kanady. Przemiłe spotkanie, rozmowy do późnych godzin nocnych...

Następnego dnia - po dotarciu do wspomnianego kościoła ponownie wita nas proboszcz tamtejszej parafii - jakże jednak odmienny od tego, którego poznać można było poprzedniego dnia. W pierwszym zdaniu - informuje, że ks. Małkowski nie będzie mógł odprawiać Mszy Św. Po chwili dodaje - o braku możliwości spotkania z Kombatantami. Po prośbie ks. Stanisława o możliwość krótkiej modlitwy w kościele - odmawia, mając w oczach przerażenie.

Co sprawiło tę przemianę? Coś musiało się stać nocą, pomiędzy wspomnianymi spotkaniami. Musiała zadziałać czyjaś ręka - czyja? Najprawdopodobniej wspomniany ksiądz pochwalił się spotkaniem z ks. Małkowskim i planem odprawienia przez Niego Mszy Świętej. Najprawdopodobniej też usłyszał w odpowiedzi, że jego kariera ulega właśnie w tym momencie w gruzach. Były to jeszcze czasy kadencji prezydenckiej Bronisława Komorowskiego - jednego dnia popierającego aborcję i in vitro, drugiego - przyjmującego świętokradzko komunię na jednej z Mszy. Fakt ten krytykowany był głośno przez ks. Małkowskiego - tak samo jak krytykowany był sam Komorowski, człowiek mający dziwne relacje z... kardynałem Kazimierzem Nyczem. Znajomość ta nie polegała na zwrotach "Panie Prezydencie"/"Ekscelencjo", a "Bronisławie"/"Kazimierzu"...

Wydarzenia poruszające, niebędące jednak odosobnionymi. O nich właśnie czas powiedzieć w końcu głośno!
Dlaczego? Odpowiedź w książce "Ksiądz" - której premiera już 19 października!

Wojciech Sumliński, sumlinski.pl

Książki W. Sumlińskiego zakupić można na stronie sumlinski.com.pl KLIK!!!!

Podziel się i skomentuj