Niedziela, 23 lutego 2020

Dr Patey: Głos w dyskusji wokół hasła Marszu Niepodległości

Opublikowano: 27 października 2017 18:22:36
Podziel się i skomentuj

Hasło “My chcemy Boga” ma łączyć - nie dzielić, tak jak łączyło zdecydowaną większość Polaków podczas procesji patriotycznych, jak łączyło podczas walki prowadzonej przez działaczy narodowych, księży o polskość ludu w codziennej pracy u podstaw.

Dr Patey: Głos w dyskusji wokół hasła Marszu Niepodległości

Ja wiem, że byli Polacy protestanci, unici, prawosławni, muzułmanie, poganie, okultyści, masoni, ateiści. Cześć z nich włączała się w walkę o niepodległość Polski. Przeważająca większość polskich patriotów pracowała i ginęla za Boga i Ojczyznę. Czy zatem w imię poprawności politycznej mamy wyrzucić Boga ze sztandarów, bo ktoś - kto ma jakąś inna wizję narodu polskiego niż my Polacy Katolicy - sobie tego nie życzy?

My nikogo, kto chce z nami współpracować nie odrzucamy tylko dlatego, że nie jest Katolikiem. Staramy się zakresać możliwie szeroko obszary współpracy, jednak nie zamierzamy rezygnować z manifestowania części naszej tożsamości, o której przypominają ryngrafy wykopywane ostatnio z dołów śmierci, tożsamości która miała zostać narodowi amputowana i zniknąć w zapomnieniu. My jednak ta tożsamość dalej w sobie mamy i chcemy przekazać naszym dzieciom i wnukom wbrew zewnętrznym i wewnętrznym polit-technologom.

dr Mariusz Patey - dyrektor Instytutu im. Romana Rybarskiego

Podziel się i skomentuj