Sobota, 17 sierpnia 2019

Dania: Wściekli na odmowę przyznania statusu uchodźcy migranci próbowali zlinczować minister ds. imigracji i integracji [WIDEO]

Opublikowano: 5 listopada 2017 09:32:29
Podziel się i skomentuj

Inger Støjberg - duńska polityk z liberalnej partii Lewica (Venstre), od listopada 2016 r. minister ds. imigracji i integracji w trzecim gabinecie Larsa Løkke Rasmussena, nie ma na swoim koncie zbyt wielu sukcesów. W piątek zaliczyła dodatkowo poważną PR-ową wpadkę.

Dania: Wściekli na odmowę przyznania statusu uchodźcy migranci próbowali zlinczować minister ds. imigracji i integracji [WIDEO]

Støjberg przebywała z wizytą w centrum deportacyjnym Sjælsmark na północnej Zelandii. Skończyło się to na tym, że policjanci i ochroniarze musieli interweniować, by pomóc jej bezpiecznie odjechać. Grupa ok. 40 imigrantów była oburzona, że minister postanowiła skupić uwagę tylko na jednej rodzinie, z bardziej uregulowaną sytuacją.

- Kiedy wyszliśmy na zewnątrz po zakończonej wizycie, atmosfera zaczęła być gęsta. Mieszkańcy zaczęli gromadzić się wokół Støjberg. Czuć było w powietrzu agesję - powiedział dziennikarz Martin Torpe, który był świadkiem tej sceny, cytowany przez publicznego nadawcę DR.

W tym momencie mundurowi zaczęli przepychać się przez tłum, który stał się jeszcze bardziej rozwścieczony i próbował uniemożliwić jej odejście, blokując samochód. Jedna z imigrantek wskoczyła przed samochód i została potrącona. Policja twierdzi, że została nieznacznie zraniona, a jej obrażenia nie są poważne.

Po incydencie Støjberg podziękował funkcjonariuszom i swojemu kierowcy za zapewnienie jej bezpieczeństwa.

- Bez Was mogło to skończyć się źle - napisała na Facebooku.

Podziel się i skomentuj