Czwartek, 28 stycznia 2021

Jest oficjalny plakat Marszu Niepodległości

Opublikowano: 5 listopada 2017 20:35:51
Podziel się i skomentuj

Stowarzyszenie "Marsz Niepodległości" opublikowało dzisiaj oficjalny plakat tegorocznego przemarszu patriotycznego przez stolicę. Start, jak zwykle, o godz. 15.00 na Rondzie Dmowskiego.

- Wiedzieliśmy, że hasło "My chcemy Boga" będzie budzić kontrowersje. Uznaliśmy jednak, że jest ono konieczne w obliczu pogłębiającej się laicyzacji Europy - mówił zaraz po jego ogłoszeniu, w telewizji WPolsce.pl Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Jest oficjalny plakat Marszu Niepodległości

- To hasło jest wielowymiarowe. Odnosi się do bezpośredniej relacji człowieka, społeczeństwa, Polaków jako narodu do Boga. Z drugiej strony zwraca uwagę na cywilizacyjne elementy, które kształtowały nasz naród i inne narody w Europie. Hasło to nie jest skierowane tylko do katolików, ale również do innowierców - wyjaśniał współorganizator Marszu. - Widząc na dzień dzisiejszy tę wojnę cywilizacji toczącą się na Zachodzie, upadek, hedonizm, zepsucie, nawet obserwowane nieraz pewne zidiocenie w Unii Europejskiej, najazd "uchodźców" musimy oprzeć się na czymś co było zdrowe. Funkcjonowało to w Polsce przez tysiąc lat, a cywilizacja ta ma dwa tysiące lat. Musimy się do tego odnieść, bo to są podstawy i fundamenty które powinny nam dać możliwość powrotu i zwycięstwa w tej wojnie cywilizacji.

Podziel się i skomentuj