Czwartek, 28 stycznia 2021

Szczeciński sąd nakazał polskiej matce wydanie dziecka Jugendamtowi. Polka może trafić do niemieckiego więzienia

Opublikowano: 6 listopada 2017 12:10:50
Podziel się i skomentuj

Radio Szczecin informuje o wyroku wydanym przez Sąd Okręgowy w tym mieście. Na jego mocy Polka ma swoją 2,5 -letnią córkę oddać niemieckiemu ojcu. Według niej, tam odebrane zostaną jej prawa rodzicielskie. Potem czeka ją proces karny w Niemczech i zabranie dziecka przez Jugendamt.

Szczeciński sąd nakazał polskiej matce wydanie dziecka Jugendamtowi. Polka może trafić do niemieckiego więzienia

- Czuję się w szoku. Jakbym została ukarana za to, że chciałam chronić dziecko. Ja nie powołałam dziecka na świat, żeby zostało zabrane przez Jugendamt do innej rodziny. Ja kocham moje dziecko. Wszystko najlepsze robię dla niego, co tylko może być. Każda matka by tak zrobiła, jakby było jakieś zagrożenie dla dziecka, każdy rodzic zresztą - mówi Malina Borsch w rozmowie z Radiem Szczecin. - Jest pewne, że tam będę karana, prawdopodobnie mnie wsadzą do więzienia, a moje dziecko mi odbiorą. Jugendamt tym się zainteresuje i nawet ojciec go nie dostanie. Dziecko nie zna nawet języka niemieckiego.

Polka twierdzi, iż niemiecki małżonek wcześniej się nad nią znęcał.

W czasie III Rzeszy Jugendamty zaangazowane były w tzw. rabunek dzieci – niemiecki nazistowski plan uprowadzania i germanizowania dzieci, uznanych przez pseudonaukowe założenia niemieckiej eugeniki za „wartościowe rasowo”, realizowany praktycznie w sposób zinstytucjonalizowany na okupowanych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę terytoriach Polski, ZSRR, Czech oraz innych krajów. Spośród wszystkich ofiar rabunku dzieci najwięcej pochodziło z terytorium Polski – ocenia się iż Niemcy przymusowo wywieźli ogółem 200 tys. dzieci polskich, z tej liczby udało się odnaleźć po wojnie zaledwie 30 tys.

Rabunek dzieci został uznany przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze za zbrodnię ludobójstwa. Konferencja UNESCO z 1948, mająca miejsce w Trogen w Szwajcarii, uznała proceder rabunku i eksterminacji dzieci za zbrodnię przeciwko ludzkości.

Źródło: radioszczecin.pl
Podziel się i skomentuj