Sobota, 17 sierpnia 2019

Skandal finansowy na Wyspach! Nawet Królowa inwestuje w rajach podatkowych!

Opublikowano: 7 listopada 2017 08:10:58
Podziel się i skomentuj

Płacenie podatków to jeden z podstawowych obowiązków wszystkich obywateli kraju. Okazuje się jednak, że bardzo bogaci Brytyjczycy, w tym Elżbieta II, inwestują pieniądze w rajach podatkowych stawiając na firmy, co do których są poważne wątpliwości natury etycznej!

Skandal finansowy na Wyspach! Nawet Królowa inwestuje w rajach podatkowych!

Paradise Papers to zbiór materiałów liczący ponad 13 milionów pozycji, w którym dokładnie można prześledzić nie tylko jak działają raje podatkowe - ale także kto i jakie sumy w nich zainwestował. Wśród osób, które unikają opodatkowania w Wielkiej Brytanii są nie tylko finansiści czy znani z pierwszych stron gazet celebryci, ale także znani politycy! Jak się okazuje, wszyscy ci ludzie wykorzystywali rożnego rodzaje fundacje i spółki krzaki do transferu pieniędzy do rajów podatkowych.

Wśród osób wspominanych się najczęściej w kontekście ujawnionych materiałów jest Elżbieta II, która ulokowała dochody z wartego prawie pół miliarda funtów majątku Duchy of Lancaster, w spółki z siedzibami na Kajmanach i Bermudach. Brytyjskie media chociaż przyznają, że wszystkie operacje finansowe są całkowicie legalne - to jednak zadają pytanie czy Królowa powinna inwestować w tego typu przedsięwzięcia, które nierzadko bazują na niewolniczej wręcz pracy ludzi biednych. Z dokumentów wynika także, że w całą sprawę uwikłany jest także główny doradca młodego premiera Kanady - Justina Trudeau, który zarządzał funduszem pomagającym unikać podatków.

Źródło: informacje24.co.uk
Podziel się i skomentuj