Czwartek, 28 stycznia 2021

Łódź: Rozpoczął się proces polskiego dżihadysty, członka Muzułmańskiego Ruchu - Świt Syrii

Opublikowano: 7 listopada 2017 12:18:20
Podziel się i skomentuj

W łódzkim Sądzie Okręgowym odbyła się dzisiaj pierwsza rozprawa procesu 25-letniego Dawida Ł., który jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Łódź: Rozpoczął się proces polskiego dżihadysty, członka Muzułmańskiego Ruchu - Świt Syrii

Mieszkający w Norwegii Polak uległ tam radykalizacji w szeregach wyznawców islamu i pod ich wpływem wyjechał na Bliski Wśchód, by wstąpić do organizacji "Muzułmański Ruch - Świt Syrii".

- Nie było to Państwo Islamskie. Organizacja działała na terenie Syryjskiej Republiki Arabskiej, a jej celem było obalenie zbrojne panującego tam ustroju i ustanowienie państwa rządzącego się prawem szariatu - tlumaczył na rozprawie prokurator Sebastian Faliszewski, cytowany przez Radio Łódź.

Celem organizacji, według prokuratury, było "zastraszanie ludności poprzez grożenie pozbawieniem życia i groźby wywołania poważnych zakłóceń ustroju poprzez obalenie organów władzy państwowej Syryjskiej Republiki Arabskiej, a następnie wprowadzenie na zajętych obszarach władzy opartej na zasadzie szariatu".

Razem z Dawidem Ł. na ławie oskarżonych zasiadł Marcin C., który jest oskarżony o niepoinformowanie organów ścigania o tym, że kolega zajął się działalnością terrorystyczną. Obaj mężczyźni odmówili składania wyjaśnień przed sądem i nie przyznają się do winy.

Źródło: radiolodz.pl
Podziel się i skomentuj