Czwartek, 28 stycznia 2021

Kryzys w Kukiz'15: Andruszkiewicz rozczarowany postawą Pawła Kukiza

Opublikowano: 7 listopada 2017 15:43:54
Podziel się i skomentuj

Nie dalej jak rano, "Fakt" informował o tarciach w klubie poselskim Kukiz'15. Posłowie ze stowarzyszenia Endecja mieli żądać wymiany Stanisława Tyszki na Marka Jakubiaka na fotelu wicemarszałka Sejmu. Gdyby Paweł Kukiz odmówił, mieliby za przykładem Sylwestra Chruszcza który dopiero co odszedł z klubu, wzmocnić koło Kornela Morawieckiego "Wolni i Solidarni".

Kryzys w Kukiz'15: Andruszkiewicz rozczarowany postawą Pawła Kukiza

Paweł Kukiz zdementował doniesienia medialne, pisząc m.in.

- (...) poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak. "Frakcja" ... OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, "frakcja" obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz'15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS?

Ten komentarz zirytował jednak Adama Andruszkiewicza, który żali się:

- Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was, jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz'15. Wielu posłów woli siedzieć cicho w domu i się bawić, ja natomiast poszedłem na pierwszy front walki. O rozliczenia, o młode pokolenie, o reformy. Przeciw kastom, islamskim imigrantom, układowi PO/Nowoczesnej. Mogłem sobie spokojnie siedzieć i się patrzeć, ale wybrałem publiczną walkę i naraziłem się bardzo wielu niebezpiecznym ludziom. Bo uznałem, że tak po prostu trzeba. Zresztą, nim zostałem posłem, to przez wiele lat, także na ulicach, walczyłem przeciw partyjnym układom, za co nasyłano na mnie policję i stawiano przed sądem. I dziś się dowiaduję z Facebooka, że "nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to...przecież nic by się strasznego nie stało :)" Przykre. Tylko tyle i aż tyle.

Podziel się i skomentuj