Czwartek, 28 stycznia 2021

Kraków: Premiera powieści "Śmiertelni. Historia oparta na faktach" Tomasza Greniucha

Opublikowano: 7 listopada 2017 18:18:12
Podziel się i skomentuj

W sobotę 18 listopada o godz. 16:30 w gmachu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie przy ul. Wita Stwosza 12 (w pobliżu Dworca PKP) mieć będzie premiera powieści "Śmiertelni. Historia oparta na faktach" Tomasza Greniucha z udziałem:
- rodziny kpt. Jana Przewoźnika "Rysia" i st. sierż. Tadeusza Przewoźnika "Kuby",
- Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Rodzynki" NSZ,
- oraz autora.

W programie również koncert Jarosława Konowałka.

Kraków: Premiera powieści "Śmiertelni. Historia oparta na faktach" Tomasza Greniucha

Historie młodych chłopaków – żołnierzy zgrupowania, którym dowodził kpt. Henryk Flame „Bartek” – niewątpliwie przytłaczają i wzruszają. Pełni nadziei i planów na przyszłość, z ukształtowanym kośćcem moralnym, znaleźli się w niewłaściwych czasach i niewłaściwym miejscu. Dopóki tylko mogli, dopóki starczało im sił i nadziei, nie pozwalali na panoszenie się sowieckiej władzy. Od starszego sierżanta Zdzisława Krausa „Andrusa” – głównego bohatera fenomenalnej powieści Tomasza Greniucha – i innych żołnierzy NSZ możemy uczyć się patriotyzmu rozumianego jako stała dyspozycja do służenia Ojczyźnie, łącznie z wolą oddania za nią życia, gdy zajdzie taka potrzeba.

Spotkanie poprowadzi Kajetan Rajski. Wstęp wolny. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki "Śmiertelni" oraz płyty "U boku Bartka".

Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w wydarzeniu, książkę i płyty można nabyć w księgarni internetowej: "Śmiertelni" oraz "U boku Bartka"

Podziel się i skomentuj