Czwartek, 28 stycznia 2021

Polak skatowany w londyńskim metrze przez murzyńską bandę. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych

Opublikowano: 8 listopada 2017 05:46:17
Podziel się i skomentuj

London Evening Standard – brytyjski darmowy dziennik popołudniowy ukazujący się w Londynie informuje o brutalnym ataku do jakiego doszło w niedzielny poranek na Oxford Circus - jednej z najbardziej ruchliwych stacji metra w Londynie.

Polak skatowany w londyńskim metrze przez murzyńską bandę. Policja publikuje wizerunki poszukiwanych

Ofiary napadu to nasi dwaj rodacy. Zostali oni napadnięci przez grupę czarnoskórych osób, liczącą sobie prawdopodobnie 10 osób (istnieją tu rozbieżności w liczbie: od 8 do 12). Dzięki umieszczonych w metrze kamerom, policja ma ich wizerunki. Jeden z Polaków walczy o życie w szpitalu. Stracił dużo krwi i ma obrzęk mózgu. Drugi mężczyzna ucierpiał mniej i dochodzi do siebie w domu.

- To był niesprowokowany atak na dwóch mężczyzn, którzy odbywali podróż metrem - powiedział we wtorek inspektor Gabriel Oresajo. - Każdy ma prawo podróżować w sieci kolejowej bez obawy przed przestępczością.

Każdy kto ma jakieś informacje na ten temat, jest proszony o kontakt z Brytyjską Policją Transportową pod numerem 0800 40 50 40 lub poprzez wysłanie sms na nr 61016, powołując się na sprawę nr 195 z dnia 05/11/17.

Źródło: standard.co.uk
Podziel się i skomentuj