Czwartek, 28 stycznia 2021

Andruszkiewicz opuścił Kukiz'15

Opublikowano: 8 listopada 2017 19:27:56
Podziel się i skomentuj

- Parlamentarzysta Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz odchodzi z klubu parlamentarnego Kukiz'15. Z naszych informacji wynika, że jeszcze dziś (a najpóźniej jutro rano) ogłosi, iż dołączy do koła parlamentarnego Wolni i Solidarni - podał portal wsensie.pl

Andruszkiewicz opuścił Kukiz'15

Taki rozwój wydarzeń przewidywaliśmy już wczoraj, gdy Paweł Kukiz napisał na Facebooku:

- (...) poseł Andruszkiewicz i poseł Jakubiak. "Frakcja" ... OK, załóżmy, że Fakt spekuluje w dobrą stronę, "frakcja" obraża się i wychodzi z Klubu. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz'15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS?

Andruszkiewicz szybko zareplikował:

- Do dziś sądziłem, że moja służba dla Polski i dla Was, jest również dużym wsparciem dla projektu Kukiz'15. Wielu posłów woli siedzieć cicho w domu i się bawić, ja natomiast poszedłem na pierwszy front walki. O rozliczenia, o młode pokolenie, o reformy. Przeciw kastom, islamskim imigrantom, układowi PO/Nowoczesnej. Mogłem sobie spokojnie siedzieć i się patrzeć, ale wybrałem publiczną walkę i naraziłem się bardzo wielu niebezpiecznym ludziom. Bo uznałem, że tak po prostu trzeba. Zresztą, nim zostałem posłem, to przez wiele lat, także na ulicach, walczyłem przeciw partyjnym układom, za co nasyłano na mnie policję i stawiano przed sądem. I dziś się dowiaduję z Facebooka, że "nawet jeśli bym sobie poszedł z Klubu Kukiz’15, to...przecież nic by się strasznego nie stało :)" Przykre. Tylko tyle i aż tyle.

Podziel się i skomentuj