Czwartek, 28 stycznia 2021

Rozbito polsko-turecką grupę przestępczą

Opublikowano: 9 listopada 2017 07:11:23
Podziel się i skomentuj

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy rozbili polsko-turecką grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzani są o legalizowanie cudzoziemcom pobytu na terytorium naszego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób powiązanych z tą grupą.

Rozbito polsko-turecką grupę przestępczą

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego OSG nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legnicy. Rozbita polsko-turecka grupa przestępcza legalizowała cudzoziemcom pobyt na terenie naszego kraju przy wykorzystaniu fikcyjnie działających spółek handlowych oraz przez zawieranie dla pozoru małżeństw z obywatelkami Polski. Członkowie grupy wyszukiwali kobiety, które były w trudnej sytuacji finansowej i oferowali im szybki zarobek. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy działali od kilkunastu miesięcy na terenie województwa dolnośląskiego i zalegalizowali lub usiłowali zalegalizować pobyt co najmniej kilkunastu cudzoziemcom, w tym obywatelom Albanii, Turcji, Palestyny i Egiptu. Cudzoziemcy za załatwienie legalnego pobytu płacili członkom grupy kilka tysięcy euro. 31 października zatrzymano dwie osoby związane z tym przestępczym procederem - 55-letniego obywatela Turcji oraz 48-letnią mieszkankę województwa dolnośląskiego. Istniała obawa, że członkowie grupy mogą próbować zbiec, dlatego w zatrzymaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG.

Wobec obywatela Turcji Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec obywatelki naszego kraju zastosowano dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome, a także gotówkę w walucie polskiej oraz euro. Do chwili obecnej postawiono zarzuty czterem osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Ewa Gajewska

Źródło: strazgraniczna.pl
Podziel się i skomentuj