Wtorek, 2 marca 2021

Kita: Dziwne, że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie wzbudzało kontrowersji, a jest niezrozumienie hasła "My chcemy Boga" [WIDEO]

Opublikowano: 10 listopada 2017 04:17:10
Podziel się i skomentuj

W Telewizji Republika o tegorocznym Marszu Niepodległości mówili: Damian Kita - rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz historyk Tadeusz Płużański - prezes Fundacji „Łączka” oraz szef publicystyki w TVP Info.

Kita: Dziwne, że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie wzbudzało kontrowersji, a jest niezrozumienie hasła "My chcemy Boga" [WIDEO]

- Było wiele reakcji na tegoroczne hasło, typu "Jeśli jestem ewangelikiem, ateistą, to już nie mogę przyjść na Marsz Niepodległości?". Oczywiście, że nie wyjaśniał Damian Kita. - Dla nas najważniejszym wymiarem jest ten duchowy, jednak nie mniej ważnym jest kulturowy. Nie da się odłączyć wiary katolickiej od naszej historii. Żołnierze Wyklęci modlili się "Panie Boże Wszechmogący, daj nam siłę i moc wytrwania w walce o Polskę, której poświęcamy nasze życie", Jan III Sobieski po Wiktorii Wiedeńskiej powiedział "Przybyłem, zobaczyłem, ale to Bóg zwyciężył" (...) Dziwi mnie, że hasło "Bóg, honor, Ojczyzna" nie wzbudzało kontrowersji, a jest niezrozumienie hasła "My chcemy Boga".... Ale oczywiście każdy, kto czuje sie polskim patriotą jest mile widziany.

Tadeusz Płużański odniósł się do prób zablokowania Marszu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Pani prezydent jest poważnym problemem i to nie tylko w tej kwestii. Przypominam sobie też inne sposoby walki pani prezydent z polską tradycją, z polską wiarą gdy na "Łączce" stawialiśmy brzozowe krzyże upamiętniające zamordowanych Żołnierzy Niezłomnych i pani prezydent w pewnej chwili kazała nam te krzyże zlikwidować, ponieważ one miały przeszkadzać. I, co już jest kompletnym absurdem, nie zgadzała się na wyrywanie drzew z miejsc gdzie miały być dokonywane ekshumacje. Tak walczyła z patriotami!

Podziel się i skomentuj