Czwartek, 28 stycznia 2021

Czarnecki: Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej

Opublikowano: 13 listopada 2017 11:54:27
Podziel się i skomentuj

- Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej. I dobrze - stwierdził w internetowej części "Porannej rozmowy" w RMF FM europoseł Prawa i Sprawiedliwosci, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. - Wypowiedź absolutnie niefortunna, fatalna. Naród to jest jednak wspólnota kulturowa i dobrze o tym wiemy.

Czarnecki: Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej
Dyskusja na profilu Twittera MW

Nie udało się nam potwierdzić, czy stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska istotnie podjęło taką decyzję.

- Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać (...)My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem - powiedział wczesniej w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Mateusz Pławski, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej.

MW wydała dzisiaj komunikat, który brzmi:

- W nawiązaniu do słów kol. Mateusza Pławskiego opublikowanych przez portal dorzeczy.pl Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej oświadcza że nie wyrażały one oficjalnego stanowiska organizacji, a ich forma i treść nie zostały przez nas uprzednio zaakceptowane. W związku z powyższym Zarząd Główny przyjął, jako uzasadnioną, samokrytykę kol. rzecznika i jego oddanie się do dyspozycji władz organizacji. Na Marsz Niepodległości zaproszeni są wszyscy, dla których idea niepodległej Polski jest ważna. Jak wspomniano w wywiadzie i jak mogli Państwo zobaczyć na trasie Marszu – uczestniczyły w nim osoby innych narodowości czy wyznań – bo tego dnia spoiwem była polska niepodległość. Członkami MW są chociażby osoby pochodzenia tatarskiego, które są wzorowymi działaczami, wzorowymi patriotami i nacjonalistami. To najlepszy dowód na to, że jako organizacja nie kierujemy się kryteriami rasowymi.

Zarząd Główny stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska

Czytaj również:

Jest wniosek o usunięcie rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej z zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Podziel się i skomentuj